שירותים ניידים לנכים – כל מה שרציתם לדעת

כאשר אתם מארגנים אירוע, אם בקנה מידה גדול או קנה מידה קטן, יש לדאוג כי אם האירוע ייערך בשטח פתוח כגון בטבע, יש לחשוב על נוחות האורחים והכוונה היא אל שירותים ניידים. שירותים אלה, חייבים להתאים לנכים ובעלי מוגבלויות גופניות נוספות. הכניסה לשירותים, חייבת להיות נגישה ונוחה. שירותים ניידים המיועדים לנכים, חייבם להיות רחבים דיים וללא מכשול של כניסה, במיוחד אם הנכה מתנייד בעזרת עגלת נכים. יש לציין, כי עלייה לשירותים הניידים, כאשר הגובה של העלייה הינו מעל ל-30 ס"מ, עשוי להוות בעיה. מלבד זאת, נכים צריכים שהשירותים הניידים יהיו רחבים, מה שיאפשר להם להיכנס לתא השירותים בעזרת עגלת הנכים.

רוב שירותי נכים לאירועים מן הסתם יהיו גבוהים יותר מאשר שירותים סטנדרטיים והסיבה לכך, היא המכל הגדול אשר קולט את כל הפסולת, היות ושירותים אלה אינם מחוברים לאף תשתית באדנה ולכן, מן הסתם הם יהיו מוגבהים יותר. שירותים כימיים, מן הסתם יהיו קטנים יותר בגודלם, מה שיקשה לא רק על הנכה להיכנס לתא השירותים, כי אם לעזרה של אדם נוסף או מטפל צמוד של הנכה. זו הסיבה, כי יש לבחור שירותים מפוארים, שהם מן הסתם רחבים ונוחים יותר, מה שמאפשר הנגשה נוחה יותר לנכים.

דאגו כי בשירותי נכים לאירועים יהיו אביזרים שימושיים

 יש לדאוג, כי השכרת שירותים ניידים עבור נכים יתאימו כך שכל פריט ואביזר בתא השירותים יהיה שימושי לנכים. לדוגמא, יש לדאוג לרמפה בעלייה לשירותים הניידים. גם אם מדובר על תאי שירותים בודדים או תאי שירותים המחולקים למספר תאים. יש לדאוג כי על שירותי הנכים יהיה שלט המראה, כי מדובר על שירותי נכים. גם הברזים והכיורים, יש לדאוג כי הם יהיו נמוכים, מה שיגרום להם להיות נגישים יותר לציבור הנכים. הסבון לנטילת הידיים חייב להיות במקום נגיש אף הוא וכן, יש צורך במעקות שיהיו באזורים נוחים לאחיזה כך שמבלי האביזרים הנחוצים הללו, השירותים לא ישרתו נכון את הנכים.

יש לדאוג בנוסף, כי בסיס רצפת תא השירותים, יהיה בגובה אפס, מה שיאפשר כניסה חלקה וללא בעיות כאשר הנכה יושב בכיסא גלגלים. דלת של תא שתהיה רחבה וכן, גם תא השירותים כמובן, יאפשרו גישה נוחה ולא צפופה לנכים. מכל השירותים, חייב להיות נמוך, כאשר הוא מותאם לשאר האביזרים. היום, כבר ניתן לראות שירותי נכים ניידים באירועים שונים כגון פסטיבלים, ירידים, חגיגות המימונה ואירועים פרטיים ומשפחתיים, הנערכים תחת כיפת השמים.

שירותי נכים מתאימים גם לנוחות אימהות לתינוקות

יש לציין כי שירותים המיועדים לנכים, יכולים לשמש גם אימהות עם תינוקות או פעוטות בעגלה, אם לשימוש האימהות או אם כאשר יש להחליף לתינוק טיטול. המרווח הנוח והרחב בתא השירותים, יאפשר פתרון להיכנס לתא עם עגלת תינוק וזאת, ללא קושי. יש לדאוג כי החברה העוסקת עם השכרת שירותים ניידים לנכים, תדאג כי השירותים שהיא משכירה ללקוחותיה, יעמדו בתו תקן ישראלי כאשר שירותים אלה, יתאימו לקהל הנכים ולגיל השלישי. שירותים לנכים המוצעים באירועים או הופעות שונות, הינם כאמור שירותים ניידים ויש לדאוג כי לנכים תהיה שליטה בשירותים, כך שהם לא יזדקקו לעזרתם של אחרים. גודל השטח של תא השירותים, מהווה גורם מכריע לשימוש ציבור הנכים היות ויש לאפשר לנכים לתמרן בקלות כאשר הנכים נמצאים בכיסאות גלגלים. יש לשים לב כי דלת תא שירותי הנכים, תיפתח כלפי חוץ, על מנת לא לצמצם את המרחב הפנימי של תא השירותים ולהגביל את תנועותיו של הנכה, אשר גם כך מתקשה בתנועותיו בשל המוגבלות הגופניות שלו.

יש לדאוג, כי בחדרי שירותי הנכים, תהיינה ידיות בסמוך לכיור ולאסלה והן חייבות להיות מותקנות בחוזקה לקיר, מה שיגרום להן לשאת בהצלחה את משקל הנכה.  למעשה, שירותים ניידים אם סטנדרטיים או אם לנכים, עובדים על מערכת אקולוגית אשר מצויה גם ביאכטות ואינן זקוקות לתשתית ביוב, חיבור למים וכדומה.

תחזוקה שוטפת של שירותי נכים ניידים בזמן האירוע

 יש לזכור, כי שירותים ניידים לנכים, גם אם יהיו מפוארים ונוחים, חייבים בתחזוקת ניקיון והיגיינה תמידית. הניקיון והתחזוקה חשובים לא פחות מהעיצוב והנוחות של שירותים הניקיון של השירותים, יתבצע באמצעות חברת השכרת שירותים ניידים, אשר מעניק שירות בכל זמן האירוע. תחזוקה זו, כוללת פינוי של המכלים לאחר שהם מתמלאים וכן, טיפול בתקלות במידה  ותהיינה כאלה. ללא ספק הזמנת שירותים לאירועים הנערכים בטבע, הינה הוצאה כלכלית שעל בעלי האירוע לקחת בחשבון, אך מצד שני, אין מדובר בהשקעה שהיא גדולה מדי.

בכל מקרה, יש  לדאוג לשירותים ניידים שיהיו באירוע וכן בררו לגבי שירותים מומלצים עבור ציבור הנכים בנוסף. יש לוודא כי השירותים יהיו נוחים, מפוארים, נקיים ומעוצבים, מה שלבטח לא יבייש את האירוע שלכם וישאיר רושם חיובי בקרב המוזמנים שלכם, כאשר נתתם דגש ותשומת לב גם למוזמנים שהם מוגבלים בגופם ולמוזמנים שהם בגיל השלישי.  ראשית, על מנת לבחור נכון שירותים  ניידים, יש לבחור בחברה וותיקה כמו PLUS  00, אשר קיימת כבר שנים רבות ונחשבת לאחת מהחברות המובילות. החברה מספקת שירותים ניידים במגוון גדלים לאירועים שונים. העיצוב הינו נעים ואסתטי לעין ואמנים רבים, חברות הפקה מזמינות מחברת פלוס 00, שירותים יעילים גם סטנדרטיים וגם כאלה אשר מתאימים לנכים. החברה דואגת לתחזוקה מופתית בזמן האירוע עבור אסתטיקה והיגיינה מרבית.

בגלל שהחברה קיימת כבר משנת 2008, והיא מספקת שירותים ניידים באירועים רבים ומגוונים של מוסדות, חברות גדולות, אירועים פרטיים ואירועים משפחתיים בסדרי גודל שונים. מומלץ להתייעץ עם החברה ולקבל הצעת מחיר..
למידע נוסף.